thunderbolts-project-header

گروه تحقیقاتی آذرخش پارسی در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ توسط محمدرضا شفیع زاده و محمدرضا شاه جهان با ارتباط با پروژه آذرخش معرفی گردید. گروه آذرخش پارسی در تبیین قوانین و اهداف خود کاملا مختار و مستقل بوده و تحت مجوز رسمی پروژه آذرخش فعالیت کرده و از “گروه کیهان شناسی جایگزین” تبعیت می کند.

هدف اصلی آن ایجاد یک پایگاه فارسی زبان برای معرفی مدل های نوین و جدید در کیهان شناسی و اخترفیزیک به تمامی علاقه مندان می باشد. کوشش ما بر این است که در این راه نهایت تلاش خود را با بهره گیری از افراد کوشا و با راهنمایی اساتید معتبر و موثق بین المللی فراهم آوریم.

از سال ۱۳۹۱ این مجموعه فعالیت خود را با مشارکت غالب اعضای انجمن علمی فیزیک واحد علوم و تحقیقات تهران آغاز نمود که در حال حاضر پذیرفته شدگان، دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های فیزیک، بیوفیزیک، ژئوفیزیک، مهندسی هوافضا، مهندسی هسته‌ای و هواشناسی دانشگاه های آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و علوم و تحقیقات تهران، دانشگاه اصفهان، تهران (موسسه ژئوفیزیک)، دانشگاه زنجان، صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، علم و صنعت ایران، دانشگاه گلستان، مرسد کالیفرنیا و دانشگاه یزد اعضای بخش فارسی را شامل می شوند.

غالب منتشرات مجموعه بخش فارسی پروژه آذرخش در این وبسایت، متون ترجمه شده مرتبط با اهداف مذکور و یا انتشار فیلم های مستند کوتاه مدت خواهد بود، همچنین خلاصه ای از مقالات اعضا در کنفرانس ها و یا ژورنال های علمی هم برای علاقه مندان منتشر می گردد.

با وجود این که از آغاز بسیاری از افراد به عنوان عضو بخش فارسی مدتی را با ما سپری کردند، ولی در حال حاضر اعضای بخش فارسی پروژه آذرخش در دو دسته اعضای پیوسته و ناپیوسته به شرح زیر معرفی می گردند:

اعضای پیوسته: سبا حفیظی، کیارش دانش، بهاره مجرد

اعضای ناپیوسته: الناز بخشی، محمد هادی پهلوانی، غزاله طهماسبی، فاطمه فلامرزی، نرگس گودرزی

اعضای افتخاری: دکتر سمیرا تاجیک نژاد، شیرین زندیان، فرشته معماریان

پیش از آغاز به کار این مجموعه، موضوعات مورد بحث در این مجموعه نیز مورد توجه اساتید ایرانی قرار گرفته بود، دکتر حمیدرضا یوسفی، عضو ارشد آزمایشگاه پلاسمای Lawrenceville نیوجرسی امریکا و نماینده شرکت Treata Plasma آلمان در ایران که سابقه همکاری با پیشگامان کیهان شناسی پلاسما و مدل جهان الکتریکی، همچون اریک لرنر و والاس تورنهیل را دارد، همچنین دکتر علیرضا اخلاق موید پسادکترای دانشگاه واشنگتن، که در کارنامه خود همکاری با پروژه آذرخش به عنوان پژوهشگر مدعو کنفرانس های سالیانه این ارگان را دارد.

تاکنون گروه آذرخش پارسی در برنامه های علمی ترویجی بسیاری شرکت داشته است و مقالات متعددی از اعضای این مجموعه در ژورنال ها و کنفرانس های داخلی و خارجی ارائه گردیده، همچنین این مجموعه دو سال پیاپی موفق به برگزاری همایش اخترفیزیک پلاسما در ایران بوده است.

فعالیت های تخصصی اعضای این مجموعه تحت نظارت اساتید دانشگاه یا پژوهشگران موسسات علمی انجام میگردد.

 

معرفی نامه آذرخش پارسی

معرفی نامه آذرخش پارسی

 

IMG_1187

اولین فعالیت عمومی بخش فارسی پروژه آذرخش – مراسم روز جهانی نجوم، بهار سال ۱۳۹۲ – مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

مدیران پروژه آذرخش

مدیران پروژه آذرخش

حضور محمدرضا شفیع زاده به عنوان نماینده و سرپرست بخش فارسی پروژه آذرخش در بین مسئول بخش مرکزی – کنفرانس سالیانه پروژه آذرخش، تیر ماه سال ۱۳۹۴ – آریزونا – امریکا

حضور فرزین حسینی به عنوان عضو و نماینده آذرخش پارسی در سمینار ویژه پروژه آذرخش در دانشگاه شهر سلیمانیه کردستان

حضور فرزین حسینی به عنوان عضو و نماینده آذرخش پارسی در سمینار ویژه پروژه آذرخش در دانشگاه شهر سلیمانیه کردستان عراق

فرشته معماریان، عضو افتخاری بخش فارسی در کنار نائب رئیس پروژه آذرخش در کنفرانس سالانه جهان الکتریک سال 96

فرشته معماریان، عضو افتخاری بخش فارسی در کنار نائب رئیس پروژه آذرخش در کنفرانس سالانه جهان الکتریک سال ۹۶

thunderbolts

دکتر حمیدرضا یوسفی به همراه اریک لرنر، در آزمایشگاه فیزیک پلاسما – نیوجرسی امریکا

 

scholar_promo1_600x391-550x358

دکتر علیرضا اخلاق موید بین مدیر و نایب رئیس پروژه آذرخش، والاس تورنهیل و دیوید تالبوت

فعالیت های بخش فارسی در سایت بخش مرکزی پروژه آذرخش را از اینجا و اینجا ببینید.

ارسال پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. موارد مورد نیاز علامتگذاری شده است *

The Thunderbolts Project

پر بیننده ها

 • mag_field_current_450x370

  میدان های الکتریکی و مغناطیسی در فضا

  ۲ توان گرانش و نیروهای الکتریکی میتوان گفت گرانش نیروی نسبتا ضعیفی است. نیروی الکتریکی کولنی بین یک پروتون و یک الکترون در حدود ۱۰ به توان ۳۹ بار قوی تر از نیروهای گرانشی بین آنهاست. چهار نیروی بنیادین در فیزیک اثرات متقابل هردو میدان گرانشی و الکترومغناطیسی به صورت نامحدودی ادامه دارد.  نیروی نسبی…

 • عضوگیری

  عضوگیری گروه آذرخش پارسی – (شهریور۹۸)

  گروه آذرخش پارسی، عضو می پذیرد انواع عضویت در آذرخش پارسی: ۱٫ عضویت ناپیوسته: ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارای مهارت لازم زبان انگلیسی هر عضو ناپیوسته طی یک بازه زمانی یک ساله در این مجموعه عضویت داشته و از کلیه امکانات لازم گروه بهره ور خواهد شد، این بازه زمانی به نوعی…

 • plasma_lab_450x303

  پلاسما

  ۳ معرفی پلاسما مسئله اینکه جهان از پلاسما تشکیل شده است برای همه شناخنه شده است. در واقع، پلاسما رایج ترین نوع ماده در جهان است. در مکان های مختلف مانند: آتش، چراغ های نئون، و رعد و برق بر روی زمین و فضای کهکشانی و بین کهکشانی یافت می شود. تنها دلیلی که ما…

گروه آذرخش پارسی

گروه تحقیقاتی بین المللی، در زمینه ترویج عمومی و یا مطالعه تخصصی مدل های نوین در علوم طبیعی
آذرخش پارسی، از اسفند ماه سال 1391 با محوریت مطالعه و بررسی مدل های نوین نجومی آغاز به کار نموده است.
www.thunderbolts.info