زمستان 94, سبا حفیظی (سرپرست), کیارش دانش (سرپرست), گزارش, گزارشات فصلی, محمدرضا شفیع زاده

گزارش فصل زمستان ۹۴

۰ 66
173649127

گزارش فصل زمستان هم به بخش مرکزی پروژه آذرخش ارسال گردید، مشروح موارد فعالیت های ما در فصل زمستان سال ۹۴ به شرح زیر اعلام می گردد:

۱٫ راه اندازی کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام بخش فارسی پروژه آذرخش توسط یکی از سرپرست های مجموعه، فرزین حسینی

۲٫ ارائه با موضوعات مرتبط در درس سمینار مقطع کارشناسی ارشد فیزیک نجوم دانشگاه زنجان با موضوعات اثر EDM و سیارک ها توسط محمدرضا شفیع زاده و ساختار الکتریکی کهکشان ها توسط مائده درویش.

۳٫ ارائه سه مقاله عمومی با موضوعات سیاهچاله توسط فرزین حسینی، سیاره ایکس توسط فاطمه طهماسبی و انتشار در سایت مجموعه و انتشار مقاله پرستو غزنوی با موضوع صاعقه های آتشفشانی در نشریه دانشجویی آوای زمین گروه زمین شناسی دانشگاه تهران.

۴٫ پذیرش مقاله عضو پیوسته بخش فارسی، کیارش دانش، برای هفتمین کنفرانس فیزیک دانشگاه پیام نور درباره پیداش ستارگان نارس در مناطق HII ابرهای مولکولی.

۵٫ انتخاب عضو ناپیوسته گروه، فاطمه طهماسبی، به عنوان عضو شورای مرکزی انجمن نجوم آیاز تبریز

۶٫ انتشار ترجمه تصاویر روز سایت بخش مرکزی پروژه و ارائه فیلم های مستند علمی با زیرنویس فارسی

۷٫ پیگیری و اقدام جهت چاپ کتاب “راهنمای ضروری جهان الکتریکی” به کوشش سبا حفیظی و مساعدت دکتر حمیدرضا یوسفی.

 

گزارش کامل ارسالی را از اینجا دانلود کنید.

در باره نویسنده / 

مدیریت

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. موارد مورد نیاز علامتگذاری شده است *

The Thunderbolts Project

پر بیننده ها

 • mag_field_current_450x370

  میدان های الکتریکی و مغناطیسی در فضا

  ۲ توان گرانش و نیروهای الکتریکی میتوان گفت گرانش نیروی نسبتا ضعیفی است. نیروی الکتریکی کولنی بین یک پروتون و یک الکترون در حدود ۱۰ به توان ۳۹ بار قوی تر از نیروهای گرانشی بین آنهاست. چهار نیروی بنیادین در فیزیک اثرات متقابل هردو میدان گرانشی و الکترومغناطیسی به صورت نامحدودی ادامه دارد.  نیروی نسبی…

 • عضوگیری

  عضوگیری گروه آذرخش پارسی – (شهریور۹۷)

  گروه آذرخش پارسی، عضو “ناپیوسته” می پذیرد انواع عضویت در آذرخش پارسی: ۱٫ عضویت ناپیوسته: ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی دارای مهارت لازم زبان انگلیسی هر عضو ناپیوسته طی یک بازه زمانی یک ساله در این مجموعه عضویت داشته و از کلیه امکانات لازم گروه بهره ور خواهد شد، این بازه زمانی به نوعی فرجه آشنایی…

 • plasma_lab_450x303

  پلاسما

  ۳ معرفی پلاسما مسئله اینکه جهان از پلاسما تشکیل شده است برای همه شناخنه شده است. در واقع، پلاسما رایج ترین نوع ماده در جهان است. در مکان های مختلف مانند: آتش، چراغ های نئون، و رعد و برق بر روی زمین و فضای کهکشانی و بین کهکشانی یافت می شود. تنها دلیلی که ما…

آخرین دیدگاه ها

بخش فارسی پروژه آذرخش

پروژه تحقیقاتی بین المللی، در زمینه ترویج عمومی و یا مطالعه تخصصی مدل های نوین در علوم طبیعی
بخش فارسی آن تحت نظارت بخش مرکزی، از اسفند ماه سال 1391 با محوریت مطالعه و بررسی مدل های نوین نجومی آغاز به کار نموده است.