اخبار, زمین شناسی و علوم سیاره ای

کوه های زاگرس

۰ 219
071001zagros

با توجه به دیدگاه رایج ما، باد و آب، تنها نیروهایی است که می تواند ویژگی های مشاهده شده در این تصویر شگفت انگیز را توضیح دهد. اما آیا نیروهای الکتریسیته در طبیعت هم نقشی را ایفا می کند؟

در مشاهدات ما و بررسی های الکتریسیته در زمین، کوه های پاتاگونیا،شیپراک ,نیومکزیکو، دریاچه ویکتوریا و توده برندبرگ همه ویژگی هایی شبیه ماشین تخلیه الکتریکی یا EDM .را از خود نشان می دهند.

یکی از چشمگیر ترین نمونه های EDM شناخته شده یک ناحیه در جنوب غربی ایران به نام کوه های زاگرس است. مدارک و شواهد  سکونت انسان در آنجا از اوایل دوره نوسنگی یافت می شود. تیم های باستان شناسی از سراسر جهان نشان داده اند که آنجا  یک مرکز عمده تجاری و سیاسی  تقریبا به قدمت تاریخ بشر بوده است، هر چند بیشتر این شهرها کوهستانی هستند و تا هفت هزار متر ارتفاع دارند اما شوش و چغا میش – دو شهری که برای کل منطقه به عنوان مراکز کشاورزی و مالی مهم بودند -در خوزستان جدید کشف شده اند.

تصویرموجود در منطقه کوه های زاگرس پشته غول پیکر Vشکل است که برای صدها مایل  گسترش یافته است. آنها در هر مقیاسی موجود هستند و دقیقا به صورت سنگهای جامد از رشته کوه بریده شده اند. در تصویر بالای صفحه این ویژگی ها به راحتی دیده می شودکه به صورت افزایش از کف دره به طور منظم، مانند الگوهای کاشیهای چند ضلعی, که هر یک عرض چند صد مایل دارند بوجود آمده اند. در ارتفاعات کوهستانی شکل نیم کره است که به نظر می رسد چاله ها در وسط توسط نیروهای تایتانیک قطع شده اند .

خود کوه های زاگرس ماهیت زمین شناسی استثنایی دارند که برای این ماهیت متمایز خود  گزارش شده اند، مانند “یخچالهای طبیعی نمک” که تراوش  آن از کوه مثل سنگ پلاستیکی است. با این حال، مکان های دیگری بر روی زمین وجود دارد که ویژگی های تقریبا یکسان مانند کوه های ایران دارند.

کوه Massanutten در ویرجینیا و سان رافائل سوول در یوتا، هر یک دارای ویژگی های خط الراسی ویژه و پرتگاه های قوسی شکل با تابش Lichtenberg که در ایران مشاهده شده اند هستند. آنها از ، بلوک اهی شورون شکل غول پیکر ساخته شده اندکه نشان می دهد آنها به جای کنده کاری توسط آتشفشان, تولیدات یا فرسایش توسط باد و باران  تشکیل شده اند. بلکه بیشتر مربوط به مجاورت رشته کوه زاگرس به trackway  تخلیه بزرگی است که در جنوب یمن قطع شده است.

در مورد کوه Massanutten، خلیج چساپیک است که به طور کلی در پیکربندی یکسان است، به جز آنکه اقیانوس اطلس  چساپیک را احاطه کرده است ، در حالی که آنیکی در یمن ظاهر بکرخود را حفظ کرده است. هر دوی یمن و ویرجینیا ظاهری دارندکه گویا توسط رعد و برق مورد اصابت قرار گرفتند.گویی توسط الهه زئوس مورد اصابت قرار گرفته اند!

استفان اسمیت

مترجم: نسترن ختایی

 

Reference:

https://www.thunderbolts.info/tpod/2007/arch07/071001zagrosmountains.htm

هرگونه استفاده و یا کپی برداری تنها با ذکر “بخش فارسی پروژه بین المللی آذرخش” مجاز می باشد

در باره نویسنده / 

مدیریت

مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. موارد مورد نیاز علامتگذاری شده است *

The Thunderbolts Project

پر بیننده ها

 • mag_field_current_450x370

  میدان های الکتریکی و مغناطیسی در فضا

  ۲ توان گرانش و نیروهای الکتریکی میتوان گفت گرانش نیروی نسبتا ضعیفی است. نیروی الکتریکی کولنی بین یک پروتون و یک الکترون در حدود ۱۰ به توان ۳۹ بار قوی تر از نیروهای گرانشی بین آنهاست. چهار نیروی بنیادین در فیزیک اثرات متقابل هردو میدان گرانشی و الکترومغناطیسی به صورت نامحدودی ادامه دارد.  نیروی نسبی…

 • عضوگیری

  عضوگیری گروه آذرخش پارسی – (شهریور۹۷)

  گروه آذرخش پارسی، عضو “ناپیوسته” می پذیرد انواع عضویت در آذرخش پارسی: ۱٫ عضویت ناپیوسته: ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی دارای مهارت لازم زبان انگلیسی هر عضو ناپیوسته طی یک بازه زمانی یک ساله در این مجموعه عضویت داشته و از کلیه امکانات لازم گروه بهره ور خواهد شد، این بازه زمانی به نوعی فرجه آشنایی…

 • plasma_lab_450x303

  پلاسما

  ۳ معرفی پلاسما مسئله اینکه جهان از پلاسما تشکیل شده است برای همه شناخنه شده است. در واقع، پلاسما رایج ترین نوع ماده در جهان است. در مکان های مختلف مانند: آتش، چراغ های نئون، و رعد و برق بر روی زمین و فضای کهکشانی و بین کهکشانی یافت می شود. تنها دلیلی که ما…

آخرین دیدگاه ها

بخش فارسی پروژه آذرخش

پروژه تحقیقاتی بین المللی، در زمینه ترویج عمومی و یا مطالعه تخصصی مدل های نوین در علوم طبیعی
بخش فارسی آن تحت نظارت بخش مرکزی، از اسفند ماه سال 1391 با محوریت مطالعه و بررسی مدل های نوین نجومی آغاز به کار نموده است.