thunderbolts-project-header

بخش فارسی پروژه بین المللی آذرخش در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ توسط محمدرضا شفیع زاده و محمدرضا شاه جهان تحت نظارت مستقیم بخش مرکزی این پروژه معرفی گردید. بخش فارسی پروژه بین المللی آذرخش در تبیین قوانین و اهداف خود کاملا مختار و مستقل بوده و از بخش مرکزی این پروژه و همچنین “گروه کیهان شناسی جایگزین” تبعیت می کند.

هدف اصلی آن ایجاد یک پایگاه فارسی زبان برای معرفی مدل های نوین و جدید در کیهان شناسی و اخترفیزیک به تمامی علاقه مندان می باشد. کوشش ما بر این است که در این راه نهایت تلاش خود را با بهره گیری از افراد کوشا و با راهنمایی اساتید معتبر و موثق بین المللی فراهم آوریم.

از سال ۱۳۹۱ این مجموعه با مشارکت غالب اعضای انجمن علمی فیزیک واحد علوم و تحقیقات تهران آغاز نمود که در حال حاضر دانشجویان و پذیرفته شدگان مقاطع کارشناسی تا دکترای رشته فیزیک، بیوفیزیک، ژئوفیزیک، مهندسی هوافضا و هواشناسی دانشگاه های آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، امیرکبیر، بین المللی امام خمینی قزوین، غیرانتفاعی اوج، تهران، خوارزمی، زنجان، کالیفرنیا و یزد اعضای بخش فارسی را شامل می شوند.

غالب منتشرات مجموعه بخش فارسی پروژه آذرخش در این وبسایت، متون ترجمه شده مرتبط با اهداف مذکور و یا انتشار فیلم های مستند کوتاه مدت خواهد بود، همچنین خلاصه ای از مقالات اعضا در کنفرانس ها و یا ژورنال های علمی هم برای علاقه مندان منتشر می گردد.

با وجود این که از آغاز بسیاری از افراد به عنوان عضو بخش فارسی مدتی را با ما سپری کردند، ولی در حال حاضر اعضای بخش فارسی پروژه آذرخش در دو دسته اعضای پیوسته و ناپیوسته به شرح زیر معرفی می گردند:

اعضای پیوسته: سبا حفیظی، کیارش دانش

اعضای ناپیوسته: الناز رحمنی، بهاره مجرد، سارینا ملاسلمانی

اعضای افتخاری: شیرین زندیان، فرشته معماریان

پیش از آغاز به کار این مجموعه جوان، موضوعات مورد بحث در این مجموعه مورد توجه اساتید ایرانی قرار گرفته بود که در حال حاضر ما مفتخریم که ایشان را به عنوان مشاور و راهنمای خود نام ببریم، دکتر حمیدرضا یوسفی، عضو ارشد آزمایشگاه پلاسمای Lawrenceville نیوجرسی امریکا و نماینده شرکت Treata Plasma آلمان در ایران که سابقه همکاری با پیشگامان کیهان شناسی پلاسما و جهان الکتریکی، همچون اریک لرنر و والاس تورنهیل را دارد، همچنین دکتر علیرضا اخلاق موید پسادکترای دانشگاه واشنگتن، که در کارنامه خود همکاری با پروژه آذرخش به عنوان استاد مدعو کنفرانس های سالیانه این ارگان را دارد.

 

 

معرفی نامه آذرخش پارسی

معرفی نامه آذرخش پارسی

 

IMG_1187

اولین فعالیت عمومی بخش فارسی پروژه آذرخش – مراسم روز جهانی نجوم، بهار سال ۱۳۹۲ – مرکز علوم و ستاره شناسی تهران

مدیران پروژه آذرخش

مدیران پروژه آذرخش

حضور محمدرضا شفیع زاده به عنوان نماینده و سرپرست بخش فارسی پروژه آذرخش در بین مسئول بخش مرکزی – کنفرانس سالیانه پروژه آذرخش، تیر ماه سال ۱۳۹۴ – آریزونا – امریکا

حضور فرزین حسینی به عنوان عضو و نماینده آذرخش پارسی در سمینار ویژه پروژه آذرخش در دانشگاه شهر سلیمانیه کردستان

حضور فرزین حسینی به عنوان عضو و نماینده آذرخش پارسی در سمینار ویژه پروژه آذرخش در دانشگاه شهر سلیمانیه کردستان عراق

فرشته معماریان، عضو افتخاری بخش فارسی در کنار نائب رئیس پروژه آذرخش در کنفرانس سالانه جهان الکتریک سال 96

فرشته معماریان، عضو افتخاری بخش فارسی در کنار نائب رئیس پروژه آذرخش در کنفرانس سالانه جهان الکتریک سال ۹۶

thunderbolts

دکتر حمیدرضا یوسفی به همراه اریک لرنر، در آزمایشگاه فیزیک پلاسما – نیوجرسی امریکا

 

scholar_promo1_600x391-550x358

دکتر علیرضا اخلاق موید بین مدیر و نایب رئیس پروژه آذرخش، والاس تورنهیل و دیوید تالبوت

فعالیت های بخش فارسی در سایت بخش مرکزی پروژه آذرخش را از اینجا و اینجا ببینید.

ارسال پاسخ

ایمیل شما نمایش داده نمی‌شود. موارد مورد نیاز علامتگذاری شده است *

The Thunderbolts Project

پر بیننده ها

 • mag_field_current_450x370

  میدان های الکتریکی و مغناطیسی در فضا

  ۲ توان گرانش و نیروهای الکتریکی میتوان گفت گرانش نیروی نسبتا ضعیفی است. نیروی الکتریکی کولنی بین یک پروتون و یک الکترون در حدود ۱۰ به توان ۳۹ بار قوی تر از نیروهای گرانشی بین آنهاست. چهار نیروی بنیادین در فیزیک اثرات متقابل هردو میدان گرانشی و الکترومغناطیسی به صورت نامحدودی ادامه دارد.  نیروی نسبی…

 • عضوگیری

  عضوگیری گروه آذرخش پارسی – (شهریور۹۷)

  گروه آذرخش پارسی، عضو “ناپیوسته” می پذیرد انواع عضویت در آذرخش پارسی: ۱٫ عضویت ناپیوسته: ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی دارای مهارت لازم زبان انگلیسی هر عضو ناپیوسته طی یک بازه زمانی یک ساله در این مجموعه عضویت داشته و از کلیه امکانات لازم گروه بهره ور خواهد شد، این بازه زمانی به نوعی فرجه آشنایی…

 • plasma_lab_450x303

  پلاسما

  ۳ معرفی پلاسما مسئله اینکه جهان از پلاسما تشکیل شده است برای همه شناخنه شده است. در واقع، پلاسما رایج ترین نوع ماده در جهان است. در مکان های مختلف مانند: آتش، چراغ های نئون، و رعد و برق بر روی زمین و فضای کهکشانی و بین کهکشانی یافت می شود. تنها دلیلی که ما…

آخرین دیدگاه ها

بخش فارسی پروژه آذرخش

پروژه تحقیقاتی بین المللی، در زمینه ترویج عمومی و یا مطالعه تخصصی مدل های نوین در علوم طبیعی
بخش فارسی آن تحت نظارت بخش مرکزی، از اسفند ماه سال 1391 با محوریت مطالعه و بررسی مدل های نوین نجومی آغاز به کار نموده است.